אודות

עמק הסיליקון של ישראל

ניסים ניר – מנהל פארק תעשיות היי-טק בעומר

עומר מסווגת כאזור פיתוח א' לתעשייה, לכן  המשקיעים בתעשייה בפארק זכאים למרב ההטבות הניתנות על פי חוק לעידוד השקעות הון. פארק תעשיות ההיי-טק בעומר משתרע על פני שטח של כ-7,000 דונם, המיועדים לתעשיית היי-טק מתקדמת ונקייה השומרת על איכות הסביבה ולעסקים, בשילוב תרבות, תיירות ופנאי. 3,000 דונם משטח הפארק, המיועדים לתיירות ולהיי-טק, יכללו בין השאר,  מגרש גולף אולימפי בעל 18 גומות על פני שטח של כ 800 דונם, בית מלון בסגנון כפרי בנוסף ל-4,000 דונם של ייעור מסביב. במתחם אגם נופי, המתפרס על פני 18 דונם, המיועד לפנאי, נופש ושיט. סביב האגם יוקמו מסעדות, בתי קפה, שדרת דוכני אומנויות, מרכז מסחרי תיירותי יוקרתי, מרכז קונגרסים, טיילת, מתחמי קמפינג ומסלולי רכיבה לאופניים.

פארק התעשייה של עומר ממוקם במרחק 5 דקות נסיעה מכביש 6,  מתחנת הרכבת (ב"ש צפון), מאוניברסיטת בן גוריון ומבית החולים סורוקה.  הפארק זכה לא מכבר לכינוי "עמק הסיליקון של ישראל". העיקרון המנחה את המועצה בטיפולה בפארק הוא לייחד אותו לתעשיות עתירות ידע נקיות, תוך שמירה על איכות הסביבה ומניעת מפגעים סביבתיים. מנהלת הפארק מקפידה למיין את המפעלים לפני כניסתם לפארק ולהקפיד על עמידתם במדדים אשר נקבעו. בפארק התעשייה פועלות כיום כ 100 חברות, עם כ 3000 עובדים רובם אקדמאים.

הבנייה הנאה משולבת בשטחים ירוקים, המהווים כ-60% משטח הפארק. עוד משולבים בפארק פסלים סביבתיים וגן ארכיאולוגי יפהפה.
הפארק משלב באופן ייחודי אזורי תעשייה נקייה, מרכז תוכנה, גן תעשייה, מרכז הנדסי הכולל את כל חברות ההנדסה הגדולות בארץ, מוזיאון ארכיאולוגי, קריית חינוך ובטבורו בית הספר המקיף עומר. בתכנון מתקדם מרכז אמנויות, בתי יוצר לאמנים ומרכז קונגרסים.

  

מפת פארק ההיי-טק בעומר (לחצו לקובץ PDF)